Tato pravidla platí globálně pro všechny soutěže, pokud není výslovně řečeno na stránce dané soutěže jinak.

Herní systém:

Všechny turnaje mají dvě části – základní část a vyřazovací část (play-off). V základní části jsou hráči rozlosováni do 2 nebo 4 skupin, ze kterých postupují 4 resp. 2 hráči do play-off. Zápasy v zákl. části i play-off se hrají na 2 vítězná kola. Všichni hráči mají na začátku každého zápasu 6 červů.

  • Bodování základní části:
    • 2:0 – vítěz 3 body, poražený 0 bodů (vajíčko)
    • 2:1 – vítěz 2 body, poražený 1 bod
    • V případě rovnosti bodů rozhoduje o pořadí ve skupině nejprve skóre a potom vzájemný zápas.
  • V play-off postupuje do další fáze vítěz zápasu.

Schémata a mapy:

Vždy uvedeny na stránce konkrétního turnaje. První vybírá mapu zakládající hráč, potom se soupeři pravidelně střídají.

Termíny zápasů:

Nejsou pevně stanoveny, vždy se domluvte s libovolným soupeřem ze své skupiny nebo se soupeřem v play-off. Snažte se odehrát své zápasy co nejdříve a nezdržovat soutěž. Nečekejte, než se na vás obrátí soupeři – buďte aktivnější než oni a napište jim sami. ;-)

Problémy s propojením hráčů:

Pokud se dva hráči nemohou spojit, může hostovat třetí strana, která nastaví svému týmu jen 1 červa a toho hned po začátku zápasu hodí do vody, aby nezdržoval hru. Tato strana by také měla zajistit dodržení pravidel turnaje. Je povoleno se propojit přes Hamachi.

Výsledky:

Oba hráči se domluví, že budou hrát soutěžní hru, a po jejím skončení pošlou některému z pořadatelů turnaje výsledek, případné spory řešíme individuálně (viz další odstavec). Při oznamování výsledku se předpokládá 100% férovost obou hráčů. Pokud neumíte prohrávat, nehrajte!

Řešení sporů:

Pokud jednomu z hráčů hra spadne nebo mezi nimi dojde k rozporu v pochopení pravidel, oba soupeři se kontaktují pořadatele turnaje pro vysvětlení situace. Pořadatelé potom rozhodnou na základě posouzení konkrétní situace. Pokud se situace týká přímo pořadatele turnaje, budou rozhodovat ostatní pořadatelé, případně autoři stránek.

© Pavel Valach, Martin Stružský 2006 - 2013
Worms 3D, Worms Forts: Under Siege, Worms 4: Mayhem © 2003 - 2005 Team17 Software, Team17 Software, Worms 3D, Worms Forts: Under Siege a Worms 4: Mayhem jsou ochrannými známkami Team17 Software Limited.
Původní návrh Andy Davidson. © 2005 The Codemasters Software Company Limited.